Suomen Dystonia-yhdistys on dystoniaa sairastavien ja läheisten potilasjärjestö. Dystonia-yhdistyksellä on 19 Dystonia-vertaistukiryhmää ympäri Suomea.

Kotisivut: www.dystoniayhdistys.com
Facebook: www.facebook.com/pages/Suomen-Dystonia-yhdistys-ry/
Puheenjohtaja: Jukka Sillanpää
p. 040 764 0908
sähköposti: info@dystoniayhdistys.com

Sihteeri: Taina Lehtinen, p. 045 235 2338
sähköposti: sihteeri@dystoniayhdistys.com

 

Vertaistukiryhmät:

Espoon vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: 

Etelä-Pohjanmaan vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Pekka Karimerto, p. 040 036 0654
sähköposti: karimertopekka@gmail.com

Kerho kokoontuu SPR aluetoimistossa Laturintie 2, 60510 Nurmo, joka kuukauden
toinen lauantai klo 12 -14.

Helsingin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Airi Pohl, p. 050 040 5458
sähköposti: pohl.airi@gmail.com

Joensuun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Teija Toivanen
sähköposti: tepatoivanen@gmail.com

Jyväskylän seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Johanna Rahikainen
sähköposti: jorahis@gmail.com 

Kanta-Hämeen vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Anu Jantunen-Kuikka, p. 044 322 8128, anu.jantunen.kuikka@gmail.com

Kajaanin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Tarja Rytkönen, p. 040 722 6323
sähköposti: tarleena.ry@gmail.com

Kymen vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilöt: Maija-Liisa Tilli, Kouvola, p. 040 579 5205
sähköposti: tilli.koivisto@pp.inet.fi
Marja Kiviniemi-Tervonen, Anjalankoski, p. 050 345 4313
Tuula Eskola, Kouvola, p. 050 355 0255

Lapin vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilöt: Tiina Hiltunen, Saarenkylä, p. 040 840 8114
sähköposti: tiina.hiltunen@ppc.inet.fi 
Katja Säkkinen, Rovaniemi, p. 040 596 6823
sähköposti: katja.sakkinen@gmail.com

Lappeenrannan seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: 
sähköposti: 

Länsi-Uudenmaan vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Helmi Palmu, p. 044 088 3126
sähköposti: helmi.palmu@hotmail.com

Meri-Lapin vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Liisa Luiro, p. 040 763 9198
sähköposti: liisa.luiro@pp.inet.fi

Mikkelin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Kirsi Paasonen, p. 050 536 1856
sähköposti: tuuliranta.kikka@gmail.com

Oulun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Liisi Malila, p. 044 070 2085
sähköposti: liisi.malila@elisanet.fi

Pieksämäen vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Helena Koikkalainen, p. 040 540 2513
sähköposti: helena.koikkalainen@gmail.com

Pohjois-Savon vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Pirjo Arkko, p. 044 070 
sähköposti: parkko54@gmail.com

Porin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Merja Johansson, p. 041 436 3256
sähköposti: merja.johansson@gmail.com

Salon seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Liisi Alander, p. 050 520 8981
sähköposti: liisi.alander@gamil.com

Tampereen seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Sirkka Nyman, p. 050 348 0538
sähköposti: sirkka.m.nyman@gmail.com
Kerho kokoontuu Pellervontuvalla, joka kk. toinen tiistai klo 18 -21.

Turun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Taina Lehtinen, p. 040 724 6781 
sähköposti: tina.lehtinen@gmail.com

Vaasan seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Elina Rintamäki, p. 040 514 7197 (iltaisin)
sähköposti: erintamaki@gmail.com

Jaa artikkeli