Kotisivut: www.dystoniayhdistys.com
Facebook: www.facebook.com/pages/Suomen-Dystonia-yhdistys-ry/
Puheenjohtaja: Jukka Sillanpää
p. 040 764 0908
sähköposti: info@dystoniayhdistys.com

Sihteeri: Taina Lehtinen, p. 045 235 2338
sähköposti: info@dystoniayhdistys.com

Kerhot:

Etelä-Pohjanmaan vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Pekka Karimerto, p. 040 036 0654
sähköposti: karimertopekka@gmail.com

Kerho kokoontuu SPR aluetoimistossa os. Laturintie 2, 60510 Nurmo, joka kk. toinen lauantai klo 12.00-14.00.

Haminan seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Johanna Kataikko, p. 050 340 8102
sähköposti: johanna.kataikko@haminetti.net

Helsingin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Airi Pohl, p. 050 040 5458
sähköposti: pohl.airi@gmail.com

Joensuun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Paula Hiltunen, p. 044 054 4321
sähköposti: paula.hiltunen@luukku.com
Kerho kokoontuu pääsääntöisesti kuukauden 2. torstai klo 16-18 Kauppaneuvoksen kahvilan yläkerran kabinetissa, Koskikatu 1, Joensuu.

Jyväskylän seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Johanna Rahikainen
sähköposti: jorahis@gmail.com

Kajaanin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö:Tarja Rytkönen, p. 040 722 6323
sähköposti: tarja.rytkonen3@luukku.com

Kymen vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilöt: Maija-Liisa Tilli, Kouvola, p. 040 579 5205
sähköposti: tilli.koivisto@pp.inet.fi

Marja Kiviniemi-Tervonen, Anjalankoski, p. 050 345 4313
Tuula Eskola, Kouvola, p. 050 355 0255

Lappeenrannan seudun vertaistukiryhmä

Etsitään uutta yhteyshenkilöä, lisätietoa yhdistyksen sihteeri, p. 045 235 2338

Länsi-Uudenmaan vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Helmi Palmu, p. 044 088 3126
sähköposti: helmi.palmu@hotmail.com

Meri-Lapin vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Liisa Luiro, p. 040 763 9198
sähköposti: liisa.luiro@pp.inet.fi

Mikkelin seudun vertaistukiryhmä

Etsitään uutta yhteyshenkilöä, lisätietoa yhdistyksen sihteeri, p. 045 235 2338

Oulun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Jarmo Pulkkinen, p. 040 032 3582
sähköposti: jappis@outlook.com

Pieksämäen vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Helena Koikkalainen, p. 040 540 2513
sähköposti: helena.koikkalainen@gmail.com

Pohjois-Savon vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö:  Aira Kuivalainen, Kuopio, p. 040 746 1444
sähköposti: aira.kuivalainen@dnainternet.net
Kaarina Kumpumäki, Kiuruvesi, p. 040 592 9943
sähköposti: kaarina.kumpumaki@pp.inet.fi

Porin seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Merja Johansson, p. 041 436 3256
sähköposti: merja.johansson@gmail.com

Päijät-Hämeen vertaistukiryhmä

Etsitään uutta yhteyshenkilöä, lisätietoa yhdistyksen sihteeri, p. 045 235 2338

Tampereen seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Teuvo Palmu, p. 040 063 0135
sähköposti: te1u3v5o@gmail.com
Kerho kokoontuu Pellervontuvalla, joka kk. toinen tiistai klo 18.00-21.00.

Turun seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Taina Lehtinen, p. 045 235 2338
sähköposti: tina.lehtinen@gmail.com

Vaasan seudun vertaistukiryhmä

Yhteyshenkilö: Elina Rintamäki, p. 040 514 7197 (iltaisin)
sähköposti: erintamaki@gmail.com

Jaa artikkeli