Tampereen Parkinson-yhdistys kokoontuu Tampereella. Lisäksi alueella toimivat Jämsän seudun, Mäntän seudun, Oriveden seudun, Riihimäen, Sastamalan seudun Parkinson- ja Dystonia-kerho sekä Valkeakosken seudun Parkinson-kerhot.

Kotisivut: www.tampereenparkinsonyhdistys.fi
sähköposti:  info@tampereenparkinsonyhdistys.fi

Toimisto: Satakunnankatu 56, 33230 Tampere, p. 050 566 9588
toimisto avoinna: kuukauden 1. ja 3. tiistai klo 13.00–16.00
Arkipäivisin päiväsaikaan voi myös soittaa, p. 050 307 3470
Puheenjohtaja: Osmo Kaikuvuo, p. 040 510 9884, osmo.kaikuvuo@gmail.com

Varapuheenjohtaja: Seppo Lähteenmäki, p. 040 770 1548, seppo.lahteenmaki49@gmail.com

Sihteeri, taloudenhoitaja: Taina Pensasmaa, p. 050 358 9904, t.pensasmaa@gmail.com

Liikuntavastaava: Jukka Lehtonen, p. 040 324 3500, jukkajude@gmail.com

 

 

Kerhot:

Jämsän seudun toimintaryhmä

Yhteyshenkilö: Heikki Savolainen, p. 050 597 2553
sähköposti: heksa.o.savolainen@gmail.com

Mäntän seudun toimintaryhmä

Yhteyshenkilö: Marja Pajuniemi, p. 050 340 0359
sähköposti: marja.pajuniemi@phpoint.fi

Oriveden seudun Parkinson-kerho

Yhteyshenkilö: Kari Rannanautio, p.040 736 8078 
sähköposti:krannanautio@gmail.com

Sastamalan seudun Parkinson- ja dystonia-kerho

Yhteyshenkilöt: Ritva Haavisto, p. 044 213 0682 ja
Arja Korpela, p. 050 4663979
sähköposti: arja.korpela@kopteri.net

Kerho, kokoontuu joka kuukauden viimeinen torstai klo 16 -18 tammi-toukokuussa,
elo-marraskuu. Seurakuntatalon työtuvalla Asemakatu 6, 38210 Sastamala,
ellei Alueviestissä toisin mainita.

Valkeakosken seudun Parkinson-kerho

Yhteyshenkilö: Juha Rautiainen, p. 045 188 9722
sähköposti: jjuuhhaa@live.com 

Kerho kokoontuu vuonna 2021 seuraavasti:
pe 22.1. klo 12-15, pe 19.2. klo 12-15, pe 19.3. klo 12-15, pe 16.4. klo 12-14:15, pe 14.5.klo 12-15,
pe 20.8. klo 12-15, pe 17.9. klo 12-15, pe 15.10. klo 12-15, pe 12.11. klo 12-15 ja pe 10.12. klo 12-15
Paikka Valtakatu 20 (entinen musiikkikirjasto)

Hämeenkyrön-Ikaalisten Parkkis-ryhmä

Yhteyshenkilöt: Ulla Hilden p. 040 8680715
Pirjo Torn-Lettoniemi p. 0400 162678

Lempäälän seudun toimintaryhmä

Yhteyshenkilö: Raija Vastamaa, p. 040 590 3746
Sähköposti: raija.vastamaa@gmail.com

Tampereen Nuoret Parkkikset

Yhteyshenkilö: Anne Tolonen
Sähköposti:tampere.nuoret.parkkikset@outlook.com

Jaa artikkeli