Henkilökunta

Hallinto

Hanna Mattila

Hanna Mattila

Toiminnanjohtaja

hanna.mattila@parkinson.fi

p. 040 512 2352

Birgit Kaartovuori

Birgit Kaartovuori

Talousvastaava

birgit.kaartovuori@parkinson.fi

p. 02 2740 415

Viestintä

Emmi Nuppula

Emmi Nuppula

Viestintävastaava

emmi.nuppula@parkinson.fi

044 733 5921

Päivi Niemi

Päivi Niemi

Viestintäassistentti, IT-yhteyshenkilö

paivi.niemi@parkinson.fi

0405342942

Järjestötoiminta

Järjestösuunnittelijat tukevat ja kouluttavat paikallisyhdistyksiä, kerhoja ja vapaaehtoisia heidän toiminnassaan. He välittävät tietoa ja tekevät edunvalvontaa eri puolilla Suomea toimien linkkinä sairastuneiden ja heidän läheistensä sekä eri sidosryhmien välillä. Järjestösuunnittelijat järjestävät ja osallistuvat paikallisiin tapahtumiin.

Leena Kataja

Leena Kataja

Jäsensihteeri

leena.kataja@parkinson.fi

050 560 1317

Käsityöläiskatu 4 A, 3. krs., 20100  Turku

Annukka Tuovinen

Annukka Tuovinen

Järjestösuunnittelija KYS-alue

annukka.tuovinen@parkinson.fi

 p. 040 0391853

Hermanninaukio 2 A, Kuopio

Tytti Svetloff

Tytti Svetloff

Vastaava järjestösuunnittelija TYKS-alue

tytti.svetloff@parkinson.fi

p. 050 409 3365

Käsityöläiskatu 4 A, 3. krs., 20100 Turku

Reetta Siltanen

Reetta Siltanen

Järjestösuunnittelija HYKS-alue

reetta.siltanen@parkinson.fi

 p. 040 085 6005

Malmin kauppatie 26, Helsinki

Jukka Taurianen

Jukka Taurianen

Järjestösuunnittelija OYS-alue

jukka.tauriainen@parkinson.fi

 p. 040 085 6004

Kansankatu 53, 90100 Oulu, toimistotila S 116 A 1.krs.

 

Heljä Tuomi

Heljä Tuomi

Järjestösuunnittelija TAYS-alue (ja Vaasan shp)

helja.tuomi@parkinson.fi

p. 040 092 4032
Aleksanterinkatu 21 A, Tampere

Kurssitoiminta

Pia Vierimaa

Pia Vierimaa

Vastaava kuntoutussuunnittelija, fysioterapeutti

pia.vierimaa@parkinson.fi

p. 044 724 4942

 

Taina Piittisjärvi

Taina Piittisjärvi

Kuntoutussuunnittelija

liikuntaneuvonta

taina.piittisjarvi@parkinson.fi

 p. 050 406 8328

Laura Jussila

Laura Jussila

Kuntoutussuunnittelija

laura.jussila@parkinson.fi

p. 02 2740 418 ma-to klo 10-14

Essi-hanke

Essentiaalisen vapinan kanssa sinuiksi -hanke (Essi-hanke) tarjoaa tietoa, voimavaroja ja vertaistukea erityisesti työikäisille essentiaalista vapinaa sairastaville.

Marjo Lehtinen

Marjo Lehtinen

Suunnittelija

Essi-hanke

marjo.lehtinen@parkinson.fi

 p. 044 757 8967

Aleksanterinkatu 21, Tampere

Mennään verkkoon -digihanke

Digihankeen tarkoituksena on tukea liikehäiriösairaiden itsehoitoa ja tiedonhakua digilaitteita hyödyntäen. Hankkeessa yhdistetään jo olemassa olevat, alueelliset digituen tarjoajat ja sitä tarvitsevat liikehäiriösairaat.

Kerttu Ojalehto

Kerttu Ojalehto

Suunnittelija

Mennään verkkoon-digihanke

digihanke@parkinson.fi

p. 044 705 8536
Aleksanterinkatu 21 33100 Tampere

Katri Melin

Katri Melin

Suunnittelija

Mennään verkkoon-digihanke

digihanke@parkinson.fi

p. 044 797 7817
Aleksanterinkatu 21 33100 Tampere

Jaa