Henkilökunta

Hallinto

Hanna Mattila

Hanna Mattila

Toiminnanjohtaja

hanna.mattila@parkinson.fi

p. 040 512 2352

Birgit Kaartovuori

Birgit Kaartovuori

Talousvastaava

birgit.kaartovuori@parkinson.fi

p. 02 2740 415

Viestintä

Satu Matikainen

Satu Matikainen

Järjestöassistentti

satu.matikainen@parkinson.fi

044 724 4926

Emmi Nuppula

Emmi Nuppula

Viestintävastaava

emmi.nuppula@parkinson.fi

044 733 5921

Päivi Niemi

Päivi Niemi

Viestintäassistentti, IT-yhteyshenkilö

paivi.niemi@parkinson.fi

0405342942

Järjestötoiminta

Järjestösuunnittelijat tukevat ja kouluttavat paikallisyhdistyksiä, kerhoja ja vapaaehtoisia heidän toiminnassaan. He välittävät tietoa ja tekevät edunvalvontaa eri puolilla Suomea toimien linkkinä sairastuneiden ja heidän läheistensä sekä eri sidosryhmien välillä. Järjestösuunnittelijat järjestävät ja osallistuvat paikallisiin tapahtumiin.

Annukka Tuovinen

Annukka Tuovinen

Järjestösuunnittelija KYS-alue

annukka.tuovinen@parkinson.fi

 p. 040 0391853

Hermanninaukio 2 A, Kuopio

Tytti Svetloff

Tytti Svetloff

Vastaava järjestösuunnittelija TYKS-alue

tytti.svetloff@parkinson.fi

p. 050 409 3365

Suvituuli, Suvilinnantie 2, Turku

Reetta Siltanen

Reetta Siltanen

Järjestösuunnittelija HYKS-alue

reetta.siltanen@parkinson.fi

 p. 040 085 6005

Malmin kauppatie 26, Helsinki

Jukka Taurianen

Jukka Taurianen

Järjestösuunnittelija OYS-alue

jukka.tauriainen@parkinson.fi

 p. 040 085 6004

Kansankatu 53, 90100 Oulu, toimistotila S 116 A 1.krs.

 

Heljä Tuomi

Heljä Tuomi

Järjestösuunnittelija TAYS-alue (ja Vaasan shp)

helja.tuomi@parkinson.fi

p. 040 092 4032
Aleksanterinkatu 21 A, Tampere

Leena Kataja

Leena Kataja

Jäsensihteeri

leena.kataja@parkinson.fi

050 560 1317

Suvituuli, Suvilinnantie 2, 20900 Turku

Kurssitoiminta

Taina Piittisjärvi

Taina Piittisjärvi

Kuntoutussuunnittelija

liikuntaneuvonta

taina.piittisjarvi@parkinson.fi

 p. 050 406 8328

Pia Vierimaa

Pia Vierimaa

Vastaava kuntoutussuunnittelija, fysioterapeutti

pia.vierimaa@parkinson.fi

p. 044 724 4942

 

Miia Kivipuro

Miia Kivipuro

Kuntoutussuunnittelija

miia.kivipuro@parkinson.fi

p. 02 2740 418 ma-to klo 10-14

Essi-hanke

Essentiaalisen vapinan kanssa sinuiksi -hanke (Essi-hanke) tarjoaa tietoa, voimavaroja ja vertaistukea erityisesti työikäisille essentiaalista vapinaa sairastaville.

Marjo Lehtinen

Marjo Lehtinen

Suunnittelija

Essi-hanke

marjo.lehtinen@parkinson.fi

 p. 044 757 8967

Aleksanterinkatu 21, Tampere

Jaa